Przedszkolni specjaliści Nasze osiągnięcia eTwinning

Nasze przedszkole usytuowane jest w pięknym, starym parku, z dala od ulicznego zgiełku.

Jest to cudowne miejsce ciszy i zieleni, wprost idealne miejsce na tego rodzaju placówkę.
Nasze przedszkole to duży, przestronny budynek dwukondygnacyjny.

Warunki pobytu dzieci są bardzo dobre.
Przedszkolaki mają do swojej dyspozycji bardzo dobrze wyposażone sale zabaw.

Do budynku przylega dość duży ogród, który jest zadbany i wyposażony w sprzęt ogrodowy dostosowany do potrzeb dzieci.

Misja naszego przedszkola

Nasze przedszkole zapewnia wszechstronny, bezpieczny, radosny rozwój wszystkim swoim wychowankom.
Traktujemy każde dziecko indywidualnie i podmiotowo.
Sprawiamy, że czują się one kochane, akceptowane i szczęśliwe.
Przygotowujemy je do przeżywania sukcesu, ale i do radzenia sobie z porażkami.

Nasze przedszkole główny nacisk kładzie na właściwy proces wychowania.
To znaczy, że między rozwojem intelektualnym, a wychowaniem stworzona jest właściwa proporcja.
Staramy się aby nasze przedszkole było również miejscem przyjaznego spotkania dzieci z różnym stopniem rozwoju oraz sprawnych inaczej.
w tym celu prowadzimy działalność integracyjną.

Nasz podstawowy cel

Zamierzamy pomóc wszystkim naszym dzieciom rozwinąć do granic ich możliwości, umiejętności i postawy w każdym aspekcie intelektualnym, duchowym, emocjonalnym, fizycznym i społecznym.

Dajemy dzieciom możliwość:

• pracy z innymi,
  • kreatywnego myślenia,
  • działania,
  • uczestniczenia w ciekawych zajęciach.

Zapewniamy kompetentnych i życzliwych nauczycieli.
Dbamy o dobre stosunki międzyludzkie i dobrą komunikację.
Stoimy na straży praw człowieka.
Pomagamy sobie i szanujemy się wzajemnie.

Dostępność architektoniczna

W budynku nie ma windy. Istnieje możliwość załatwienia spraw urzędowych przez osobę z psem asystującym. Przedszkole nie zapewnia możliwości skorzystania z asysty tłumacza języka migowego.