Standardy ochrony małoletnich

Standardy - to zasady, które pomagają tworzyć bezpieczną i przyjazną placówkę.

To specjalny dokument stworzony dla ochrony wszystkich dzieci przed krzywdzeniem – zawarte w nim są procedury, zasady, dzięki którym każde dziecko może czuć się bezpiecznie.

Naczelną zasadą wszystkich działań podejmowanych przez personel placówki w Publicznym Przedszkolu nr 21 w Kędzierzynie-Koźlu jest działanie dla dobra dziecka i w jego najlepszym interesie.

Członkowie personelu placówki traktują dziecko z szacunkiem oraz uwzględniają jego

potrzeb. Niedopuszczalne jest stosowanie przez członków personelu wobec dziecka przemocy w jakiejkolwiek formie. Personel placówki realizując te cele, działa w ramach obowiązującego prawa, przepisów wewnętrznych placówki oraz swoich kompetencji.

Dobro i bezpieczeństwo dzieci są priorytetem

wszelkich działań podejmowanych przez pracowników przedszkola.

Standardy ochrony dzieci to zasady, których przyjęcie sprawia, że dana instytucja jest

bezpieczna dla dzieci – jej personel potrafi zidentyfikować sytuacje stwarzające ryzyko

krzywdzenia dziecka oraz podjąć działania profilaktyczne i interwencyjne.

Poniżej standardy ujęte w obrazkach.

13.10.2024