Kampania "Dzieciństwo bez przemocy"

8 października wystartuje ogólnopolska kampania, której celem jest edukacja i uświadomienie, że krzywdzenie dzieci to po prostu zło. Do tej inicjatywy przyłącza się także Publiczne Przedszkole nr 21. W naszej placówce skupimy się na zajęciach edukacyjnych dla dzieci.

Kampania „Dzieciństwo bez przemocy” pomyślana jest jako coroczne wydarzenie mobilizujące całe społeczeństwo do zapobiegania krzywdzeniu dzieci. Instytucje, organizacje i firmy w całej Polsce w czasie trwania kampanii będą podejmować różne inicjatywy edukacyjne. Wszystkie łączyć będzie temat ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Organizatorzy akcji, czyli Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajowa Koalicja na rzecz Ochrony Dzieci, liczą, że po jej zakończeniu wszyscy będziemy bardziej wrażliwi na krzywdę dziecka. Chodzi także o nauczenie społeczeństwa, że na przemoc wobec najmłodszych zwyczajnie trzeba reagować. Kampania ma ponadto promować ideę uważnego rodzicielstwa. Poza tym powinna promować systemowe rozwiązania na rzecz ochrony dzieci.

Wszystko rozpocznie się we wtorek 8 października. Szczególnym, symbolicznym momentem akcji będzie jej finał 19 listopada br. w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Tego dnia budynki i inne obiekty w całej Polsce będą podświetlane na czerwono.

7.10.2024