Obchody Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego #ESSD2024

Po raz kolejny nasze przedszkole wzięło udział w międzynarodowej inicjatywie pod nazwą "European School Sport Day" ("Europejski Dzień Sportu Szkolnego") promującej aktywność fizyczną. Tegorocznym tematem tego wyjątkowego wydarzenia, objętego honorowym patronatem UNICEF Polska, była "Edukacja w ruchu".

W związku z tym w piątek - 27 września wszystkie grupy aktywnie włączyły się w realizację tego zadania. "Biedronki" oraz "Krasnale" uczestniczyły w ciekawych zabawach oraz grach ruchowych z wykorzystaniem atrakcyjnych przyrządów. Natomiast dla 5 i 6-latków zorganizowano wyjazd na krytą pływalnię, gdzie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów (rodziców naszych wychowanków) mogli partycypować w inspirujących zajęciach.

Udział w tak licznych działaniach w ramach tego przedsięwzięcia z pewnością wyzwolił w naszych wychowankach wiele radości oraz przyczynił się do integracji społecznej i budowania prawidłowych nawyków związanych z dbałością o własne zdrowie.

Zapraszamy do zdjęć - w poniższym linku lub w galerii.

#ESSD2024 #BeActive

#ESSDPoland2024