Głośne czytanie "Kwiatu paproci"

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się głośne czytanie bajki pt. „Tajemnice kwiatu paproci”.

Spotkanie było imprezą towarzyszącą tegorocznym obchodom Nocy Świętojańskiej.
Do czytania naszym przedszkolakom zostali zaproszeni goście, wśród których znaleźli się: poseł na sejm RP Paweł Masełko, prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska, przewodniczący Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle Ireneusz Wiśniewski, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu RM Kędzierzyn-Koźle Andrzej Kopacki, kierownik Biura Informacji i Promocji w Urzędzie Miasta Kędzierzyn-Koźle Teresa Głuszek, st. aspirant Małgorzata Cisowska z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu, Jadwiga Przywieczerska, reprezentująca Uniwersytet Trzeciego Wieku, dyrektor przedszkola nr 21 Henryka Lech, a także Justyna Domżalska-Mańka z Muzeum Ziemi Kozielskiej, która wystąpiła w pięknej sukni i stylowym kapeluszu z nieco odległej już dla nas epoki, bo z początków XX wieku. W roli narratora wystąpił pan Jakub Dobner.

Dzieci z uwagą wysłuchały tekstu bajki, która bardzo się podobała, a na koniec nagrodziły czytających gromkimi brawami. Następnie udały się w grupach na poszukiwania kwiatów paproci, które ukryto w przedszkolnym ogrodzie. Odnalezienie kwiatów sprawiło przedszkolakom mnóstwo radości. Na koniec dzieci z najstarszych grup wykonały rysunki, na których przedstawiły bajkowy kwiat paproci.

W ten sposób nasze przedszkole zainaugurowało tegoroczne obchody Nocy Świętojańskiej, której ciąg dalszy jutro (22.06) na kozielskiej wyspie. Zapraszamy!