Spacerem po zdrowie

Nasza placówka od 2017 roku należy do Opolskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie. Co za tym idzie staramy się wdrażać dzieci i ich rodziny do dbania o szeroko pojęte zdrowie. Stąd zrodził się pomysł, by podsumować kolejny rok działań realizacji programu zdrowotnego " Żyję zdrowo, bo jem z głową" zachęcając seniorów do aktywności fizycznej. Dlatego 18.06 o godzinie 9:30 pod nasze przedszekole zawitali seniorzy z Domu Dziennego Pobytu "Magnolia" oraz babcie i dziadkowie dzieci z dwóch najstarszych grup przedszkolnych, by wspólnie spacerem przejść przez park ciesząc się zdrowiem i integrując pokolenia. Część seniorów miała kijki do nordic walkingu, co daje nadzieję, że aktywność fizyczna nie będzie tylko jednorazowa. Wszyscy świetnie się bawili, a trasa wiodła plantami naszego miasta. W okolicach muszli koncertowej zrobiliśmy mały postój na uzupełnienie płynów i zjedzenie zdrowych przekąsek, które każdy miał w plecaku. Mamy nadzieję, że to nie pierwszy taki spacer i dziadkowie chętnie będą kontynuować spacery z wnukami również poza przedszkolem.